⏰ Hitno
Parter Kulturna stanica Novo Naselje
🏛 GRADSKA UPRAVA ZA IMOVINU I IMOVINSKO - PRAVNE POSLOVE
- Rok za podnošenje
- 30.10.2026 10:00 Još 6 dana 📅 U kalendar
- Procenjena vrednost
- Nije navedena
- Status
- Aktivan
- Region
- Južnobački (Novi Sad)
- Vrsta postupka
- Otvoreni postupak
Opis i tehnička specifikacija
Iz dokumentacije
KSNN_Spoljno uređenje - grafika.pdf
Ul. Seljačkih buna
Ul. Bate Brkića
parking
parking
parking
kontejneri
pešačka stazabiciklistička staza
kontejneri
79.44
79.3979.38 79.48
79.46
79.43
79.41
79.40
79.46
79.41
79.50
79.46 79.50
79.66
79.35
79.48
79.48 79.47
79.41
79.49
79.49 79.48
79.33
79.30
79.22
79.15
79.16
79.17 79.20
79.24
79.25
79.27 79.26
79.27 79.18
79.20
79.19
79.26
79.24
79.13
79.21
79.10
79.09
79.5179.5179.51
79.49
79.50
79.50
79.49
79.49
79.42
79.42
79.44
79.40
79.38
79.41
77.78
77.88
77.99
77.99
78.18
78.4078.49
78.38
78.37
77.98
79.27
79.27
79.20
79.2678.59
79.35
79.30
79.35
79.36
79.32
79.30
79.38
79.44
79.44
79.41
79.44
79.41
77.93
77.77
79.21
79.23
79.16
79.33 79.40
79.39
79.3779.38
79.33
79.48
79.42
79.40
79.40
79.53
79.64
79.76
79.71
79.79
79.77
79.41
79.67
79.71
79.52
79.49
80.00
79.31
79.31
79.51
80.90
81.97
84.00
79.91
79.76
79.69
79.63
79.50
79.70
79.77
79.76
79.76
79.74
79.59
79.59
79.76
79.90
79.81
79.51
79.44
79.75
79.75
79.64
79.66
79.73
79.45
79.44
79.46
79.43
79.16
79.15
79.15
79.18
79.69
79.37
79.40
79.57
79.40
79.38
79.35
79.42
79.44
79.47 79.50
79.51
79.44
79.46
79.47
79.41
79.48
79.49
79.49
79.42
79.42 79.43
79.43
79.62
79.57
79.81
79.76
pešačka staza
p a r k i n g
79.3079.40
79.40
79.4779.49
79.41
79.38
79.2979.40
79.35
79.48
79.34
79.30
79.28
79.42
79.41
79.40
79.38
79.48
79.41
79.37
79.50
79.40
79.53
79.39
79.50
79.3879.37
79.46
79.40
79.4079.39
79.4779.33
79.36
79.47
79.40 79.48
79.42
79.38
79.42
79.51
79.36
79.52
79.44
79.49
79.38
79.35
79.45
79.47
79.46
79.53
79.57
79.52
79.53
79.61
79.64
79.58
79.57
79.65
79.64
79.60 79.66
79.6179.68
79.64 79.72
79.60
79.56
79.59
79.56
79.57
79.5079.5379.44
79.48
79.51
79.52
79.35 79.40
79.37
79.37
79.37
79.39 79.48
79.48
79.36
79.38
79.49
79.43
79.52
79.48
79.53
79.53
79.56 79.56
79.57 79.5779.63 79.5379.56
79.5679.45
79.54
79.57
79.58
79.59 79.63
79.62 79.62
79.62
79.49
79.50
79.51
79.46
79.48
79.44 79.47
79.45
79.4679.43
79.40 79.51
79.66
79.65
79.67
79.61
79.68
79.63
79.63
79.63
79.68 79.75
79.59
79.40
79.52
79.32 79.49
79.55
79.45
79.62
79.50
79.56
79.50
79.3479.38 79.44
79.54
79.69
79.7379.72
79.25
79.48
79.43
79.44
79.75 79.79
79.74
79.49
79.7779.8279.73
79.52
79.8179.8679.88
79.58
79.66
79.48
79.75
79.64 79.45
79.62
79.54
79.45
79.55
79.34
79.47
79.7779.70
79.6379.57
79.5579.56
79.38
79.45
79.3279.28
79.48
79.64
79.58
79.49
79.4379.55
79.4679.59
79.43 79.56
79.49
79.49
79.50 79.50
79.52
79.54
79.5479.51 79.44
79.53
79.51
79.63
79.52 79.64
79.54
79.65 79.52
79.66
79.63
79.51
79.53
79.48
79.41
79.42
79.32
79.40
79.26
79.32
79.52
79.2779.61
79.48
79.39
79.51
79.52
79.36
79.26
79.34
79.32
79.52
79.27
79.44
79.26
79.37
79.42
79.39
79.50
79.43
79.55
79.56
79.49
79.70
0.00
79.95
80.47
80.15
80.10
79.52
79.62
79.61
79.62
79.66
79.59
79.65
80.01
79.84
79.86
79.50
79.34
79.46
79.46
82.88
82.93
79.51
79.54
79.36
79.48
79.4479.46
79.71
82.94
82.88
82.90
79.60
79.60
79.90
79.80
79.90
79.80
79.90
79.90
79.90
79.90
1
pristupna rampa
15%
1
L E G E N D A:
granica parcele
objekat
asfalt
ivičnjak
taktilne ploče
beton
broj parcele
elektroenergetska mreža
kanalizaciona mreža
drvo
zelena površina
popločanje od klinker opeke
2150
588
555
4350
577
675
2150
566
579
I
SI
JI
SZ
Z
JZ
S
J
KSNN_Spoljno uređenje - tekst.pdf
TEHNIČKI OPIS
Predmet projekta je izvođenje završne obrade slobodnih površina na
parcelama broj 10716/23, 10716/24 i 10716/25, K.O. Novi Sad I, oko objekta
Kulturne stanice Novo Naselje koji je u izgradnji na parceli broj 10716/22, K.O.
Novi Sad I . Popločanje obuhvata pešačke komunikacije, pristupne i
manipulativne površine neposredno uz objekat, koje su projektovane kao
trajne, funkcionalne i estetski usklađene sa arhitektonskim konceptom
objekta i uređenjem okolnog prostora.
Završni sloj popločanja izvodi se od klinker opeke debljine 5,2 cm, namenjene
za spoljašnju upotrebu. Klinker opeka odlikuje se visokom otpornošću na
habanje, atmosferske uticaje, cikluse smrzavanja i odmrzavanja, kao i
dugotrajnom postojanošću boje i strukture ma terijala. Ukupna površina
predviđena za popločanje iznosi približno 890 m².
Konstrukcija popločanja projektovana je kao fleksibilni sistem sa
polaganjem klinker opeke u peskovitu podlogu. Nakon prethodno izvedenih
zemljanih radova i pripreme podloge, izvodi se noseći sloj od drobljenog
kamenog agregata granulacije 0/31,5 mm u zbijenoj debljini sloja od 20 cm.
Agregat mora biti ravnomerno razastrt, profilisan i zbijen do potrebnog
stepena zbijenosti, čime se obezbeđuje odgovarajuća nosivost i dugotrajna
stabilnost konstrukcije.
Preko nosivog sloja izvodi se sloj peska debljine 3 –5 cm koji služi kao
posteljica za polaganje klinker opeke. Pesak mora biti čist, bez organskih
primesa i raspoređen u ravnomernom sloju. Završna nivelacija peskovite
podloge izvodi se pomoću odgovarajućih vo đica, kako bi se obezbedili
projektovani nagibi i ravnost površine.
Sve popločane površine izvode se sa poprečnim padom od 1,5%, pri čemu je
smer odvodnjavanja projektovan od objekta ka okolnim zelenim površinama
osim sa zapadne strane gde se predviđa uklapanje u visinu postojeće pešačke
staze. Ovakvim rešenjem obezbeđuje se efikasno površinsko odvođenje
atmosferskih voda i sprečava njihovo zadržavanje uz fasadne zidove objekta.
Uz severnu granicu popločane površine predviđa se upojni kanal širine 150
cm, ispunjen krupnim kamenim agregatom u koji se sprovodi voda iz dve olučne
vertikale objekta.
Rubovi popločanih površina ograničavaju se betonskim ivičnjacima
dimenzija 10/20 cm, postavljenim na odgovarajuću podlogu i učvršćenim prema
pravilima struke. Ivičnjaci imaju funkciju bočnog osiguranja popločanja,
sprečavanja razmicanja elemenata i očuvanja projek tovane geometrije
površina tokom eksploatacije.
Polaganje klinker opeke vrši se prema uputstvima proizvođača. Radove je
potrebno započeti od jedne pravilne i pravolinijske ivice površine, uz
kontinuiranu kontrolu pravca i geometrije pomoću zategnutih kanapa. Opeke se
polažu sa fugama širine približno 3 –5 mm. Tokom izvođenja radova
neophodno je obezbediti ravnomernu raspodelu nijansi klinkera
korišćenjem materijala sa više paleta istovremeno.
Po završetku polaganja, površina se vibraciono zbija odgovarajućom vibro -
pločom sa zaštitnom podlogom kako bi se sprečilo oštećenje klinkera. Nakon
zbijanja vrši se zapunjavanje fuga suvim peskom odgovarajuće granulacije, uz
ponovno utrljavanje materijala u fuge do njihovog potpunog ispunjenja. Po
potrebi, postupak fugovanja se ponavlja nakon početnog perioda eksploatacije
i prirodnog sleganja materijala u fugama.
Svi radovi moraju se izvoditi u skladu sa važećim tehničkim propisima,
standardima i pravilima struke. Materijali koji se ugrađuju moraju
posedovati odgovarajuće ateste i sertifikate kvaliteta. Posebnu pažnju
potrebno je posvetiti pravilnom izvođenju podloge, ostvarivanju projektovanih
nagiba i kvalitetu fugovanja.
Po završetku radova izvođač je dužan da izvrši kompletno čišćenje površina
i ukloni višak materijala.
OBRAZAC STRUKTURE CENE.xlsx
# Predmer i predračun
Broj poz. | Vrsta i opis radova/opreme | J.M. | Kol. | Jed. cena bez PDV-a (RSD) | Ukupna cena bez PDV-a (RSD)
I | PRIPREMNI RADOVI
I.1 | Iskolčavanje i obeležavanje trase. Obračun izvedenih radova vrši se po m' iskolčane trase. | m' | 177.63 | 0
I.2 | Raščišćavanje terena. Pozicija obuhvata sve faze raščišćavanja postojećeg terena. Rad sadrži uklanjanje raznih otpadaka, krčenje postojećeg šiblja, uklanjanje zaprljanih slojeva materijala (oko 5%), sa odvozom na deponiju materijala do 10km. | m² | 150 | 0
UKUPNO PRIPREMNI RADOVI | 0
II | ZEMLJANI RADOVI
II.1 | Iskop humusa sa utovarom i guranje. Mašinski iskop humusa d=25 cm. Obračun izvedenih radova se vrši po m³ skinutog samoniklog humusa sa guranjem do 20 m. Obračun se vrši za sav rad i materijal. | m³ | 220.87 | 0
II.2 | Izvršiti iskop zemljanog materijala II i III kategorije prema projektovanim kotama. Predviđeno je da se kompletan iskop izvrši ručno. Iskopani zemljani materijal nagurati u figure pogodne za utovar. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ iskopanog samoniklog materijala sa guranjem do 20 m pripremljenog zemljanog materijala za transport. | m³ | 2.36 | 0
II.3 | Mašinsko - ručni iskop rova za upojni kanal. Iskop se vrši u zemlji II kategorije sa planiranjem dna. Iskop vršiti sa ravnim vertikalnim odsecanjem stranica. Iskopanu zemlju prevesti kolicima, nasuti i nivelisati teren ili utovariti na kamion i ovesti na deponiju. U cenu uračunati iskop, radnu snagu kao i sav potreban alat i mehanizaciju. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ iskopanog samoniklog materijala. | m³ | 33 | 0
II.4 | Izrada nasipa od zemljanog materijala. Pozicijom je obuhvaćena nabavka materijala sa transportom do mesta ugradnje i svi radovi potrebni za izradu nasipa, razastiranje, grubo i fino planiranje, eventualno kvašenje ili sušenje, zbijanje slojeva nasipa, prema dimenzijama i nagibima datim u projektu i sva tekuća ispitivanja. Merenje i obračun je po m³ ugrađenog materijala u zbijenom stanju. | m³ | 798.42 | 0
II.5 | Transport materijala na gradsku deponiju. Višak iskopanog zemljanog materijala se transportuje na deponiju koju odredi Investitor udaljenosti do 15 km. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ utovarenog, prevezenog, istovarenog i grubo razastrtog materijala u samonikom stanju. | m³ | 10.84 | 0
II.6 | Nabijanje podtla. Obračun izvedenih radova vrši se po m². | m² | 1016.02 | 0
II.7 | Planiranje i valjanje posteljice do projektovanih kota. Obračun izvedenoh radova vrši se po m². | m² | 971.85 | 0
II.8 | Nabavka, transport, razastiranje i nabijanje kamenog agregata 32-64 mm ("iberlauf"). Nasuti u slojevima, nabiti i fino isplanirati. Kontrolu zbijenosti vršiti opitnom pločom za vreme ugradnje i zbijanja. U cenu uračunati nabavku, transport, nabijanje, radnu snagu kao i sav potreban materijal, alat i mehanizaciju. Obračun po m³ materijala. | m³ | 33 | 0
UKUPNO ZEMLJANI RADOVI | 0
III | KOLOVOZNA KONSTRUKCIJA
III.1 | Izrada nosivog sloja od mehanički zbijenog zrnastog kamenog agregata (0-31.5) mm u sloju d=20 cm. Rad obuhvata nabavku i ugrađivanje zrnastog kamenog materijala u nosivi sloj konstrukcije. Radovi mogu početi tek kad nadzorni organ primi posteljicu u pogledu ravnosti, projektovanih kota i nagiba, te zbijenosti. Materijali za izradu nosivog sloja mogu biti: prirodni šljunak, drobljeni kameni materijal, mešavina prirodnog šljunka i drobljenog materijala i mešavine sastavljene iz više frakcija. Svi navedeni materijali moraju ispunjavati određene uslove u pogledu mehaničkih karakteristika, granulometriskog sastava, nosivosti i ostalih uslova prema važećim standardima. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ gotovog izvedenog nosivog sloja od mehanički zbijenog zrnastog materijala, za sav rad, materijal, nabavku i transport kamenog materijala. (883.5x0.20x1.15=203.20) | m³ | 203.2 | 0
III.2 | Nabavka materijala, transport i izrada popločanja od klinker opeke tipa Wienerberger Penter dimenzija 200x100x52 mm, crvene boje, ili odgovarajuće, na prethodno pripremljenoj podlozi od peska/rizle. Pozicija obuhvata: Dopremu i razastiranje sloja posteljice od sitne rizle/peska debljine 3-5 cm granulacije 2/4 mm. Nabavku i polaganje klinker opeke dimenzija 200x100x52 mm, sečenje opeke na uglovima i spojevima, zasipanje fuga suvim peskom, zbijanje gotove površine vibro-pločom i finalno čišćenje. Obračun se vrši po m² završene i predate površine. Proizvod mora da odgovara zahtevima standarda SRPS EN 1344:2015/AC:2015, a da poseduje sledeće tehničke karakteristike: Ispitivanje dimenzija prema SRPS EN 772-16:2012 mora zadovoljiti klasu R1 maksimalno odstupanje dužine ±8,5 mm, širine ±6,0 mm, debljine ±4,3 mm. Određivanje modula loma pri savijanju prema SRPS EN ISO 10545-4:2015 mora da zadovolji klasu T4 (minimalna F/W 64 > N/mm, srednja F/W > 80 N/mm). Određivanje odpornosti prema habanju prema SRPS EN ISO 10545-6:2015 mora zadovoljiti klasu A3 (prosečna zapremina skinutog materijala manja od 450 mm³). Određivanje otpornosti prema klizanju prema SRPS EN 14231:2008 mora biti u klasi U3 (srednja vrednost u PTV jedinicama veća od 55). Određivanje otpornosti na kiseline prema SRPS EN 1344:2015/AC:2015 - prilog F mora biti u klasi C (gubitak mase manji od 7%). Postojanost prema mrazu nakon 100 ciklusa mržnjenja i kravljenja prema SRPS EN 1344:2015/AC2015 - Prilog C mora biti u klasi FP 100. Napomena: za poziciju potrebno upisati tip ponuđene opeke i dostaviti izveštaj o ispitivanju prema SRPS EN 1344:2015/AC2015, prilikom podnošenja tenderske dokumentacije. | m² | 890 | 0
III.3 | Nabavka i transport materijala za izradu oivičenja belim betonskim ivičnjacima dimenzija 10/20 cm. Ivičnjaci se ugrađuju na sloju svežeg betona C16/20. Obračunava se i plaća po m' ugrađenog ivičnjaka. | m' | 120 | 0
UKUPNO KOLOVOZNA KONSTRUKCIJA | 0
IV | RAZNI RADOVI
IV.1 | Nabavka materijala i postavljanje geotekstila 300 g/m². Obračun po m². | m² | 75 | 0
IV.2 | Nabavka, transport i montaža PVC korugovane drenažne cevi Ø160 mm sa potrebnim fazonskim komadima i zaptivnim materijalom. Jediničnom cenom je obuhvaćen sav rad i materijal. Obračun po m'. | m' | 15.4 | 0
IV.3 | Nabavka, transport i montaža PVC kanalizacionih cevi Ø110 mm sa potrebnim fazonskim komadima i zaptivnim materijalom. Cevi u rovu položiti na peščanu posteljicu d=10 cm. Jediničnom cenom je obuhvaćen sav materijal sa izradom posteljice i zatrpavanjem. Obračun po m'. | m' | 16 | 0
UKUPNO RAZNI RADOVI | 0
Broj | REKAPITULACIJA | UKUPNO
poz. | bez PDV-a (RSD)
I | PRIPREMNI RADOVI | 0
II | ZEMLJANI RADOVI | 0
III | KOLOVOZNA KONSTRUKCIJA | 0
IV | RAZNI RADOVI | 0
UKUPNO | 0
Kriterijumi za dodelu ugovora.pdf
KRITERIJUMI ZA DODELU UGOVORA I OSTALI ZAHTEVI NABAVKE 1
Naručilac:
GRADSKA UPRAVA ZA IMOVINU I IMOVINSKO - PRAVNE POSLOVE 109804474
Naziv postupka:
Parter Kulturna stanica Novo Naselje
Referentni broj:
XXV-405-6/26-98
KRITERIJUMI ZA DODELU UGOVORA I OSTALI ZAHTEVI NABAVKE
Deo konkursne dokumentacije koji je generisan putem Portala u slučaju kada je naručilac označio opciju
automatskog rangiranja ponuda na Portalu javnih nabavki
Naziv predmeta / partije: Parter Kulturna stanica Novo Naselje
Naručilac je definisao kriterijume za dodelu ugovora na osnovu:
Cene
Izabran način rangiranja prihvatljivih ponuda:
Automatsko rangiranje
Ostali zahtevi nabavke (koji nisu navedeni iznad kao kriterijumi)
Naziv: Rok za izvođenje radova
Jedinica mere: mesec
Ograničenja:
Ograničena je minimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi
Ograničena je maksimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi
Maksimalna dozvoljena vrednost: 3,00
Opis i pojašnjenje kriterijuma i dokazi potrebni za proveru:
U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu, naručilac će prednost dati ponuđaču koji je ponudio
kraći rok za izvođenje radova.
Naziv: Garantni rok na izvedene radove
Jedinica mere: godina
Ograničenja:
Ograničena je minimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi
Minimalna dozvoljena vrednost: 2,00
Ograničena je maksimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi
Opis i pojašnjenje kriterijuma i dokazi potrebni za proveru:
U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu i isti rok za izvođenje radova, naručilac će prednost
dati ponuđaču koji je ponudio duži garantni rok za izvedene radove.
Napomena: U ovom delu navedeni su ostali zahtevi nabavke koji nisu prethodno navedeni kao kriterijumi za dodelu ugovora, a ponuđač mora na njih
da odgovori prilikom popunjavanja elektronskog obrasca ponude. Ti zahtevi mogu da se odnose na zahteve nabavke, koje naručilac smatra
relevantnim za zaključenje ugovora i koji se mogu numerički iskazati-
Rezervni kriterijumi
1. U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu Naručilac će prednost dati ponuđaču koji je ponudio
kraći rok za izvedene radove.
2. U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu i isti rok za izvođenje radova, Naručilac će prednost
dati ponuđaču koji je ponudio duži garantni rok za izvedene radove.
KRITERIJUMI ZA DODELU UGOVORA I OSTALI ZAHTEVI NABAVKE 2
Primena žreba
Ukoliko nakon rangiranja na osnovu kriterijuma za dodelu i rezervnih kriterijuma (ako su definisani) nije moguće doneti
odluku o dodeli ugovora, naručilac će ugovor dodeliti ponuđaču koji bude izvučen putem žreba. Naručilac će obavestiti sve
ponuđače koji su podneli ponude o datumu kada će se održati izvlačenje putem žreba. Žrebom će biti obuhvaćene samo one
ponude koje su najpovoljnije nakon rangiranja na osnovu kriterijuma za dodelu i rezervnih kriterijuma (ako su definisani).
Izvlačenje putem žreba naručilac će izvršiti javno, u prisustvu ponuđača, i to tako što će nazive ponuđača ispisati na
odvojenim papirima, koji su iste veličine i boje, te će sve te papire staviti u providnu kutiju odakle će prvo izvući samo
jedan papir. Ponuđaču čiji naziv bude na izvučenom papiru će biti dodeljen ugovor. Nakon izvlačenja prvog papira naručilac
izvlači preostale papire jedan po jedan te shodno redosledu kojim su izvučeni rangira preostale ponuđače.
Ponuđačima koji ne prisustvuju ovom postupku, naručilac će dostaviti zapisnik izvlačenja putem žreba.
Otvori na: Portal javnih nabavki (UJN) ↗
Odakle podaci i kako čitamo rokove
- Podaci se preuzimaju sa zvaničnog izvora (Portal javnih nabavki (UJN)) — bez ručnog unosa.
- „Hitno“ znači da je do isteka roka ostalo 7 dana ili manje.
- Podaci se preuzimaju sa portala prilikom objave; izmene roka i dokumentacije pratite na izvornom portalu.