← Nazad na početnu
⏰ Hitno

Parter Kulturna stanica Novo Naselje

🏛 GRADSKA UPRAVA ZA IMOVINU I IMOVINSKO - PRAVNE POSLOVE

Sačuvaj
Rok za podnošenje
30.10.2026 10:00 Još 6 dana 📅 U kalendar
Procenjena vrednost
Nije navedena
Status
Aktivan
Region
Južnobački (Novi Sad)
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
45112700Radovi na uređivanju pejzaža Planski period: 4. kvartal 2026

Opis i tehnička specifikacija

Iz dokumentacije
KSNN_Spoljno uređenje - grafika.pdf Ul. Seljačkih buna Ul. Bate Brkića parking parking parking kontejneri pešačka stazabiciklistička staza kontejneri 79.44 79.3979.38 79.48 79.46 79.43 79.41 79.40 79.46 79.41 79.50 79.46 79.50 79.66 79.35 79.48 79.48 79.47 79.41 79.49 79.49 79.48 79.33 79.30 79.22 79.15 79.16 79.17 79.20 79.24 79.25 79.27 79.26 79.27 79.18 79.20 79.19 79.26 79.24 79.13 79.21 79.10 79.09 79.5179.5179.51 79.49 79.50 79.50 79.49 79.49 79.42 79.42 79.44 79.40 79.38 79.41 77.78 77.88 77.99 77.99 78.18 78.4078.49 78.38 78.37 77.98 79.27 79.27 79.20 79.2678.59 79.35 79.30 79.35 79.36 79.32 79.30 79.38 79.44 79.44 79.41 79.44 79.41 77.93 77.77 79.21 79.23 79.16 79.33 79.40 79.39 79.3779.38 79.33 79.48 79.42 79.40 79.40 79.53 79.64 79.76 79.71 79.79 79.77 79.41 79.67 79.71 79.52 79.49 80.00 79.31 79.31 79.51 80.90 81.97 84.00 79.91 79.76 79.69 79.63 79.50 79.70 79.77 79.76 79.76 79.74 79.59 79.59 79.76 79.90 79.81 79.51 79.44 79.75 79.75 79.64 79.66 79.73 79.45 79.44 79.46 79.43 79.16 79.15 79.15 79.18 79.69 79.37 79.40 79.57 79.40 79.38 79.35 79.42 79.44 79.47 79.50 79.51 79.44 79.46 79.47 79.41 79.48 79.49 79.49 79.42 79.42 79.43 79.43 79.62 79.57 79.81 79.76 pešačka staza p a r k i n g 79.3079.40 79.40 79.4779.49 79.41 79.38 79.2979.40 79.35 79.48 79.34 79.30 79.28 79.42 79.41 79.40 79.38 79.48 79.41 79.37 79.50 79.40 79.53 79.39 79.50 79.3879.37 79.46 79.40 79.4079.39 79.4779.33 79.36 79.47 79.40 79.48 79.42 79.38 79.42 79.51 79.36 79.52 79.44 79.49 79.38 79.35 79.45 79.47 79.46 79.53 79.57 79.52 79.53 79.61 79.64 79.58 79.57 79.65 79.64 79.60 79.66 79.6179.68 79.64 79.72 79.60 79.56 79.59 79.56 79.57 79.5079.5379.44 79.48 79.51 79.52 79.35 79.40 79.37 79.37 79.37 79.39 79.48 79.48 79.36 79.38 79.49 79.43 79.52 79.48 79.53 79.53 79.56 79.56 79.57 79.5779.63 79.5379.56 79.5679.45 79.54 79.57 79.58 79.59 79.63 79.62 79.62 79.62 79.49 79.50 79.51 79.46 79.48 79.44 79.47 79.45 79.4679.43 79.40 79.51 79.66 79.65 79.67 79.61 79.68 79.63 79.63 79.63 79.68 79.75 79.59 79.40 79.52 79.32 79.49 79.55 79.45 79.62 79.50 79.56 79.50 79.3479.38 79.44 79.54 79.69 79.7379.72 79.25 79.48 79.43 79.44 79.75 79.79 79.74 79.49 79.7779.8279.73 79.52 79.8179.8679.88 79.58 79.66 79.48 79.75 79.64 79.45 79.62 79.54 79.45 79.55 79.34 79.47 79.7779.70 79.6379.57 79.5579.56 79.38 79.45 79.3279.28 79.48 79.64 79.58 79.49 79.4379.55 79.4679.59 79.43 79.56 79.49 79.49 79.50 79.50 79.52 79.54 79.5479.51 79.44 79.53 79.51 79.63 79.52 79.64 79.54 79.65 79.52 79.66 79.63 79.51 79.53 79.48 79.41 79.42 79.32 79.40 79.26 79.32 79.52 79.2779.61 79.48 79.39 79.51 79.52 79.36 79.26 79.34 79.32 79.52 79.27 79.44 79.26 79.37 79.42 79.39 79.50 79.43 79.55 79.56 79.49 79.70 0.00 79.95 80.47 80.15 80.10 79.52 79.62 79.61 79.62 79.66 79.59 79.65 80.01 79.84 79.86 79.50 79.34 79.46 79.46 82.88 82.93 79.51 79.54 79.36 79.48 79.4479.46 79.71 82.94 82.88 82.90 79.60 79.60 79.90 79.80 79.90 79.80 79.90 79.90 79.90 79.90 1 pristupna rampa 15% 1 L E G E N D A: granica parcele objekat asfalt ivičnjak taktilne ploče beton broj parcele elektroenergetska mreža kanalizaciona mreža drvo zelena površina popločanje od klinker opeke              2150 588 555 4350 577 675 2150 566 579 I SI JI SZ Z JZ S J KSNN_Spoljno uređenje - tekst.pdf TEHNIČKI OPIS Predmet projekta je izvođenje završne obrade slobodnih površina na parcelama broj 10716/23, 10716/24 i 10716/25, K.O. Novi Sad I, oko objekta Kulturne stanice Novo Naselje koji je u izgradnji na parceli broj 10716/22, K.O. Novi Sad I . Popločanje obuhvata pešačke komunikacije, pristupne i manipulativne površine neposredno uz objekat, koje su projektovane kao trajne, funkcionalne i estetski usklađene sa arhitektonskim konceptom objekta i uređenjem okolnog prostora. Završni sloj popločanja izvodi se od klinker opeke debljine 5,2 cm, namenjene za spoljašnju upotrebu. Klinker opeka odlikuje se visokom otpornošću na habanje, atmosferske uticaje, cikluse smrzavanja i odmrzavanja, kao i dugotrajnom postojanošću boje i strukture ma terijala. Ukupna površina predviđena za popločanje iznosi približno 890 m². Konstrukcija popločanja projektovana je kao fleksibilni sistem sa polaganjem klinker opeke u peskovitu podlogu. Nakon prethodno izvedenih zemljanih radova i pripreme podloge, izvodi se noseći sloj od drobljenog kamenog agregata granulacije 0/31,5 mm u zbijenoj debljini sloja od 20 cm. Agregat mora biti ravnomerno razastrt, profilisan i zbijen do potrebnog stepena zbijenosti, čime se obezbeđuje odgovarajuća nosivost i dugotrajna stabilnost konstrukcije. Preko nosivog sloja izvodi se sloj peska debljine 3 –5 cm koji služi kao posteljica za polaganje klinker opeke. Pesak mora biti čist, bez organskih primesa i raspoređen u ravnomernom sloju. Završna nivelacija peskovite podloge izvodi se pomoću odgovarajućih vo đica, kako bi se obezbedili projektovani nagibi i ravnost površine. Sve popločane površine izvode se sa poprečnim padom od 1,5%, pri čemu je smer odvodnjavanja projektovan od objekta ka okolnim zelenim površinama osim sa zapadne strane gde se predviđa uklapanje u visinu postojeće pešačke staze. Ovakvim rešenjem obezbeđuje se efikasno površinsko odvođenje atmosferskih voda i sprečava njihovo zadržavanje uz fasadne zidove objekta. Uz severnu granicu popločane površine predviđa se upojni kanal širine 150 cm, ispunjen krupnim kamenim agregatom u koji se sprovodi voda iz dve olučne vertikale objekta. Rubovi popločanih površina ograničavaju se betonskim ivičnjacima dimenzija 10/20 cm, postavljenim na odgovarajuću podlogu i učvršćenim prema pravilima struke. Ivičnjaci imaju funkciju bočnog osiguranja popločanja, sprečavanja razmicanja elemenata i očuvanja projek tovane geometrije površina tokom eksploatacije. Polaganje klinker opeke vrši se prema uputstvima proizvođača. Radove je potrebno započeti od jedne pravilne i pravolinijske ivice površine, uz kontinuiranu kontrolu pravca i geometrije pomoću zategnutih kanapa. Opeke se polažu sa fugama širine približno 3 –5 mm. Tokom izvođenja radova neophodno je obezbediti ravnomernu raspodelu nijansi klinkera korišćenjem materijala sa više paleta istovremeno. Po završetku polaganja, površina se vibraciono zbija odgovarajućom vibro - pločom sa zaštitnom podlogom kako bi se sprečilo oštećenje klinkera. Nakon zbijanja vrši se zapunjavanje fuga suvim peskom odgovarajuće granulacije, uz ponovno utrljavanje materijala u fuge do njihovog potpunog ispunjenja. Po potrebi, postupak fugovanja se ponavlja nakon početnog perioda eksploatacije i prirodnog sleganja materijala u fugama. Svi radovi moraju se izvoditi u skladu sa važećim tehničkim propisima, standardima i pravilima struke. Materijali koji se ugrađuju moraju posedovati odgovarajuće ateste i sertifikate kvaliteta. Posebnu pažnju potrebno je posvetiti pravilnom izvođenju podloge, ostvarivanju projektovanih nagiba i kvalitetu fugovanja. Po završetku radova izvođač je dužan da izvrši kompletno čišćenje površina i ukloni višak materijala. OBRAZAC STRUKTURE CENE.xlsx # Predmer i predračun Broj poz. | Vrsta i opis radova/opreme | J.M. | Kol. | Jed. cena bez PDV-a (RSD) | Ukupna cena bez PDV-a (RSD) I | PRIPREMNI RADOVI I.1 | Iskolčavanje i obeležavanje trase. Obračun izvedenih radova vrši se po m' iskolčane trase. | m' | 177.63 | 0 I.2 | Raščišćavanje terena. Pozicija obuhvata sve faze raščišćavanja postojećeg terena. Rad sadrži uklanjanje raznih otpadaka, krčenje postojećeg šiblja, uklanjanje zaprljanih slojeva materijala (oko 5%), sa odvozom na deponiju materijala do 10km. | m² | 150 | 0 UKUPNO PRIPREMNI RADOVI | 0 II | ZEMLJANI RADOVI II.1 | Iskop humusa sa utovarom i guranje. Mašinski iskop humusa d=25 cm. Obračun izvedenih radova se vrši po m³ skinutog samoniklog humusa sa guranjem do 20 m. Obračun se vrši za sav rad i materijal. | m³ | 220.87 | 0 II.2 | Izvršiti iskop zemljanog materijala II i III kategorije prema projektovanim kotama. Predviđeno je da se kompletan iskop izvrši ručno. Iskopani zemljani materijal nagurati u figure pogodne za utovar. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ iskopanog samoniklog materijala sa guranjem do 20 m pripremljenog zemljanog materijala za transport. | m³ | 2.36 | 0 II.3 | Mašinsko - ručni iskop rova za upojni kanal. Iskop se vrši u zemlji II kategorije sa planiranjem dna. Iskop vršiti sa ravnim vertikalnim odsecanjem stranica. Iskopanu zemlju prevesti kolicima, nasuti i nivelisati teren ili utovariti na kamion i ovesti na deponiju. U cenu uračunati iskop, radnu snagu kao i sav potreban alat i mehanizaciju. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ iskopanog samoniklog materijala. | m³ | 33 | 0 II.4 | Izrada nasipa od zemljanog materijala. Pozicijom je obuhvaćena nabavka materijala sa transportom do mesta ugradnje i svi radovi potrebni za izradu nasipa, razastiranje, grubo i fino planiranje, eventualno kvašenje ili sušenje, zbijanje slojeva nasipa, prema dimenzijama i nagibima datim u projektu i sva tekuća ispitivanja. Merenje i obračun je po m³ ugrađenog materijala u zbijenom stanju. | m³ | 798.42 | 0 II.5 | Transport materijala na gradsku deponiju. Višak iskopanog zemljanog materijala se transportuje na deponiju koju odredi Investitor udaljenosti do 15 km. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ utovarenog, prevezenog, istovarenog i grubo razastrtog materijala u samonikom stanju. | m³ | 10.84 | 0 II.6 | Nabijanje podtla. Obračun izvedenih radova vrši se po m². | m² | 1016.02 | 0 II.7 | Planiranje i valjanje posteljice do projektovanih kota. Obračun izvedenoh radova vrši se po m². | m² | 971.85 | 0 II.8 | Nabavka, transport, razastiranje i nabijanje kamenog agregata 32-64 mm ("iberlauf"). Nasuti u slojevima, nabiti i fino isplanirati. Kontrolu zbijenosti vršiti opitnom pločom za vreme ugradnje i zbijanja. U cenu uračunati nabavku, transport, nabijanje, radnu snagu kao i sav potreban materijal, alat i mehanizaciju. Obračun po m³ materijala. | m³ | 33 | 0 UKUPNO ZEMLJANI RADOVI | 0 III | KOLOVOZNA KONSTRUKCIJA III.1 | Izrada nosivog sloja od mehanički zbijenog zrnastog kamenog agregata (0-31.5) mm u sloju d=20 cm. Rad obuhvata nabavku i ugrađivanje zrnastog kamenog materijala u nosivi sloj konstrukcije. Radovi mogu početi tek kad nadzorni organ primi posteljicu u pogledu ravnosti, projektovanih kota i nagiba, te zbijenosti. Materijali za izradu nosivog sloja mogu biti: prirodni šljunak, drobljeni kameni materijal, mešavina prirodnog šljunka i drobljenog materijala i mešavine sastavljene iz više frakcija. Svi navedeni materijali moraju ispunjavati određene uslove u pogledu mehaničkih karakteristika, granulometriskog sastava, nosivosti i ostalih uslova prema važećim standardima. Obračun izvedenih radova vrši se po m³ gotovog izvedenog nosivog sloja od mehanički zbijenog zrnastog materijala, za sav rad, materijal, nabavku i transport kamenog materijala. (883.5x0.20x1.15=203.20) | m³ | 203.2 | 0 III.2 | Nabavka materijala, transport i izrada popločanja od klinker opeke tipa Wienerberger Penter dimenzija 200x100x52 mm, crvene boje, ili odgovarajuće, na prethodno pripremljenoj podlozi od peska/rizle. Pozicija obuhvata: Dopremu i razastiranje sloja posteljice od sitne rizle/peska debljine 3-5 cm granulacije 2/4 mm. Nabavku i polaganje klinker opeke dimenzija 200x100x52 mm, sečenje opeke na uglovima i spojevima, zasipanje fuga suvim peskom, zbijanje gotove površine vibro-pločom i finalno čišćenje. Obračun se vrši po m² završene i predate površine. Proizvod mora da odgovara zahtevima standarda SRPS EN 1344:2015/AC:2015, a da poseduje sledeće tehničke karakteristike: Ispitivanje dimenzija prema SRPS EN 772-16:2012 mora zadovoljiti klasu R1 maksimalno odstupanje dužine ±8,5 mm, širine ±6,0 mm, debljine ±4,3 mm. Određivanje modula loma pri savijanju prema SRPS EN ISO 10545-4:2015 mora da zadovolji klasu T4 (minimalna F/W 64 > N/mm, srednja F/W > 80 N/mm). Određivanje odpornosti prema habanju prema SRPS EN ISO 10545-6:2015 mora zadovoljiti klasu A3 (prosečna zapremina skinutog materijala manja od 450 mm³). Određivanje otpornosti prema klizanju prema SRPS EN 14231:2008 mora biti u klasi U3 (srednja vrednost u PTV jedinicama veća od 55). Određivanje otpornosti na kiseline prema SRPS EN 1344:2015/AC:2015 - prilog F mora biti u klasi C (gubitak mase manji od 7%). Postojanost prema mrazu nakon 100 ciklusa mržnjenja i kravljenja prema SRPS EN 1344:2015/AC2015 - Prilog C mora biti u klasi FP 100. Napomena: za poziciju potrebno upisati tip ponuđene opeke i dostaviti izveštaj o ispitivanju prema SRPS EN 1344:2015/AC2015, prilikom podnošenja tenderske dokumentacije. | m² | 890 | 0 III.3 | Nabavka i transport materijala za izradu oivičenja belim betonskim ivičnjacima dimenzija 10/20 cm. Ivičnjaci se ugrađuju na sloju svežeg betona C16/20. Obračunava se i plaća po m' ugrađenog ivičnjaka. | m' | 120 | 0 UKUPNO KOLOVOZNA KONSTRUKCIJA | 0 IV | RAZNI RADOVI IV.1 | Nabavka materijala i postavljanje geotekstila 300 g/m². Obračun po m². | m² | 75 | 0 IV.2 | Nabavka, transport i montaža PVC korugovane drenažne cevi Ø160 mm sa potrebnim fazonskim komadima i zaptivnim materijalom. Jediničnom cenom je obuhvaćen sav rad i materijal. Obračun po m'. | m' | 15.4 | 0 IV.3 | Nabavka, transport i montaža PVC kanalizacionih cevi Ø110 mm sa potrebnim fazonskim komadima i zaptivnim materijalom. Cevi u rovu položiti na peščanu posteljicu d=10 cm. Jediničnom cenom je obuhvaćen sav materijal sa izradom posteljice i zatrpavanjem. Obračun po m'. | m' | 16 | 0 UKUPNO RAZNI RADOVI | 0 Broj | REKAPITULACIJA | UKUPNO poz. | bez PDV-a (RSD) I | PRIPREMNI RADOVI | 0 II | ZEMLJANI RADOVI | 0 III | KOLOVOZNA KONSTRUKCIJA | 0 IV | RAZNI RADOVI | 0 UKUPNO | 0 Kriterijumi za dodelu ugovora.pdf KRITERIJUMI ZA DODELU UGOVORA I OSTALI ZAHTEVI NABAVKE 1 Naručilac: GRADSKA UPRAVA ZA IMOVINU I IMOVINSKO - PRAVNE POSLOVE 109804474 Naziv postupka: Parter Kulturna stanica Novo Naselje Referentni broj: XXV-405-6/26-98 KRITERIJUMI ZA DODELU UGOVORA I OSTALI ZAHTEVI NABAVKE Deo konkursne dokumentacije koji je generisan putem Portala u slučaju kada je naručilac označio opciju automatskog rangiranja ponuda na Portalu javnih nabavki Naziv predmeta / partije: Parter Kulturna stanica Novo Naselje Naručilac je definisao kriterijume za dodelu ugovora na osnovu: Cene Izabran način rangiranja prihvatljivih ponuda: Automatsko rangiranje Ostali zahtevi nabavke (koji nisu navedeni iznad kao kriterijumi) Naziv: Rok za izvođenje radova Jedinica mere: mesec Ograničenja: Ograničena je minimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi Ograničena je maksimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi Maksimalna dozvoljena vrednost: 3,00 Opis i pojašnjenje kriterijuma i dokazi potrebni za proveru: U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu, naručilac će prednost dati ponuđaču koji je ponudio kraći rok za izvođenje radova. Naziv: Garantni rok na izvedene radove Jedinica mere: godina Ograničenja: Ograničena je minimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi Minimalna dozvoljena vrednost: 2,00 Ograničena je maksimalna vrednost koju ponuđač može da ponudi Opis i pojašnjenje kriterijuma i dokazi potrebni za proveru: U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu i isti rok za izvođenje radova, naručilac će prednost dati ponuđaču koji je ponudio duži garantni rok za izvedene radove. Napomena: U ovom delu navedeni su ostali zahtevi nabavke koji nisu prethodno navedeni kao kriterijumi za dodelu ugovora, a ponuđač mora na njih da odgovori prilikom popunjavanja elektronskog obrasca ponude. Ti zahtevi mogu da se odnose na zahteve nabavke, koje naručilac smatra relevantnim za zaključenje ugovora i koji se mogu numerički iskazati- Rezervni kriterijumi 1. U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu Naručilac će prednost dati ponuđaču koji je ponudio kraći rok za izvedene radove. 2. U slučaju da dve ili više ponuda imaju istu najnižu ponuđenu cenu i isti rok za izvođenje radova, Naručilac će prednost dati ponuđaču koji je ponudio duži garantni rok za izvedene radove. KRITERIJUMI ZA DODELU UGOVORA I OSTALI ZAHTEVI NABAVKE 2 Primena žreba Ukoliko nakon rangiranja na osnovu kriterijuma za dodelu i rezervnih kriterijuma (ako su definisani) nije moguće doneti odluku o dodeli ugovora, naručilac će ugovor dodeliti ponuđaču koji bude izvučen putem žreba. Naručilac će obavestiti sve ponuđače koji su podneli ponude o datumu kada će se održati izvlačenje putem žreba. Žrebom će biti obuhvaćene samo one ponude koje su najpovoljnije nakon rangiranja na osnovu kriterijuma za dodelu i rezervnih kriterijuma (ako su definisani). Izvlačenje putem žreba naručilac će izvršiti javno, u prisustvu ponuđača, i to tako što će nazive ponuđača ispisati na odvojenim papirima, koji su iste veličine i boje, te će sve te papire staviti u providnu kutiju odakle će prvo izvući samo jedan papir. Ponuđaču čiji naziv bude na izvučenom papiru će biti dodeljen ugovor. Nakon izvlačenja prvog papira naručilac izvlači preostale papire jedan po jedan te shodno redosledu kojim su izvučeni rangira preostale ponuđače. Ponuđačima koji ne prisustvuju ovom postupku, naručilac će dostaviti zapisnik izvlačenja putem žreba.

Otvori na: Portal javnih nabavki (UJN) ↗

Odakle podaci i kako čitamo rokove

  • Podaci se preuzimaju sa zvaničnog izvora (Portal javnih nabavki (UJN)) — bez ručnog unosa.
  • „Hitno“ znači da je do isteka roka ostalo 7 dana ili manje.
  • Podaci se preuzimaju sa portala prilikom objave; izmene roka i dokumentacije pratite na izvornom portalu.

Kako radi →

Primajte ovakve tendere automatski — sa AI-analizom

Podesite šablon pretrage jednom — odgovarajuće nabavke stižu u Telegram, a one važne možete analizirati uz AI.

🎯 Vredi li se prijaviti?

AI-procena na osnovu tehničke specifikacije.

📋 Šta pripremiti

Ček-lista dokumenata i kvalifikacija.

📝 Nacrt ponude

Gotov nacrt koji samo doterate.

30 dana Pro besplatno. Bez ugovora, otkažite bilo kada.